Laupäeval, 8. aprillil selgusid maakonna võrkpallimeistrid. Võidutrofeed viisid endaga Paikuse naised ja Saarde mehed

Tänavu võttis turniirist osa viis naiskonda ja kaheksa meeste võistkonda. Naiste meistriks krooniti Paikuse, kes alistas põnevas finaalis geimidega 3:2 võrkpalliklubi Tervise. Meeste meistriks tuli esmakordselt Saarde valla tiim, kes otsustavas mängus seljatas võrkpalliklubi „Tõusev“ esinduse 3:0.
Kohtunikud valisid traditsiooniliselt ka turniiri parimad mängijad. Parimaks neiuks kuulutati Pärnu Spordikoolis palliv Triin Liivaru. Edukaim noormees on Verner Stolts Sauga valla esindusest, parim naine Krista Kungla Paikuselt ning parim mees Saarde valla võistkonda kuuluv Ragnar Pähn.

Pekohtunik Mehis Merilaine rõõmustas, et Pärnumaa meistrivõistlused teevad oma põhjalikkuse ja taseme poolest silmad ette enamikele maakondadele. „Turniir kestab pool aastat ning see motiveerib kaasa lööma. Tean maakondi, kus meistrivõistlused peetakse nädalavahetusega ning näiteks Harjumaalgi kestavad mängud vaid kuu“, teadis Merilaine.

Kohtunik tundis enim heameelt pronksmedali võitnud Pärnu Spordikooli noore naiskonna üle, kes on konkurentsi lisanud teravust ning on tahet täis uusi kõrgusi vallutada. „Spordikooli naiskonna juhendaja Riina Ernits on teinud neidudega tublit tööd. Ka on näha üldiselt noorte pealetulemist. Märkimist väärib Saarde meeskonna esiletõus ja turniir on muutunud varasemaga palju põnevamaks“, märkis peakohtunik.

Merilaise sõnul on eesmärk saada edaspidi naisi mängima kuue tiimi jagu ning meestel hoida kahe liiga süsteemi. „Et saadaks jõukohaseid mänge“, täpsustas kohtumõistja liigade erinevusi.

Meistrivõistlused organiseeris Pärnumaa Spordiliit. Lisaks Mehis Merilaisele vedas kohtunikutööd ja sekretariaadikorraldust tema ise Heino.

Finaalipäeva tulemused :
naiste III – IV koht : Pärnu SK – Audru 3 : 1 ( -20; 21; 16; 21 )
naiste  finaal : Paikuse – VK Tervis  3 : 2 ( 23; -21, 22, -13; 9 )
meeste III – IV koht : Sauga – VK Tervis 3 : 1 ( 17; 21; -20; 14 )
meeste finaal : Saarde – VK Tõusev 3 : 0 ( 19; 15; 18 )

Naiskondade paremusjärjestus :
1. Paikuse ( Heli Maripuu, Age Peda, Tiina Leppmets, Anneli Tõrva, Kristel Kungla, Made Vunk, Tiiu Orasmäe, Ene Viigimäe, Tatjana Latõseva, Pille-Riin Saarpere )
2. Võrkpalliklubi Tervis
3. Pärnu Spordikool
4. Audru
5. Tõstamaa

Meeskondade paremusjärjestus :
1. Saarde ( Ragnar Pähn, Karel Pais, Mihkel Nuut, Meelis Ventsel, Sven Saarpere, Riho Lensment, Romet Leets, Jaan Talts, Jaanus Metsnik, Janno Nõmm, Ergo Sartakov, Heiki Hunt, Alar Luhaäär, Gerhard Gustav Pikkor )
2. Võrkpalliklubi Tõusev
3. Sauga
4. Võrkpalliklubi Tervis
5. Are
5. Vändra Summukas
7. Tõstamaa
7. Surju

Lae alla juhend:        I,II ja 1/4 finaalide tulemused

pdf-icon                   logo_excel

 


Naiste võistkonnad Meeste võistkonnad
Paikuse Võrkpalliklubi Tõusev
Audru Sauga
Võrkpalliklubi Tervis Saarde
Tõstamaa Võrkpalliklubi Tervis
Pärnu Spordikool Vändra
Are
Surju
Tõstamaa